';

Wyjątkowa łaźnia parowa

O ile w saunach fnskich wybór rodzaju drewna z jakich zostanie wykonana sauna zawężony jest do kilku gatunków, o tyle wybór materiału do wyłożenia łaźni parowowej już nie jest taki prosty. Wybierać możemy z wszelkich nienasiąkliwych materiałów typu gres i mozaika szklana różnych marek i wzorów. Wybór jest bardzo bogaty zarówno pod względem wzorów i kształtów ale także i kolorów. Wyboru materiału do łaźni prowej możemy dokonać samodzielnie lub co wydaje się lepszym rozwiązaniem powierzyć go architektowi, który znając nasze upodobania zrobi to najwałaściiwej.

Trzeba pimętać, że materiał, na który się zdecydujemy to nie dywan lub firanka i nie wymienimy go kiedy wzór nam się znudzi. Nasz wybór jest być może jedynym i ostatecznym wyborem. Wyboru mozaiki do tej łaźni dokonał inwestor przy naszej pomocy. Przyznam, że nie było to łatwe. Przejżeliśmy kilkadziesiąt kolekcji mozaiki firmy Eazrii, z których wybraliśy kilka a dopiero spośród tych kilku dokonaliśmy ostatecznego wyboru tej właściwej. Wszystko to nie zdarzyło się w ciągu jednego dnia. Trzeba było klika razy przeglądać kolekecje mozaiki Ezarri, odrzucone wzory odkładać a poźniej ponownie do nich powracać jeszcze raz rozważając możliwość ich zastosowania. Ale jak wspomniałem wcześniej w końcu się udało i została wybrana mozaika Ezarri Iris Perla. Jedna ze ścian została wyłożona szklanymi płytkami w kolorze srebrnym.

Wszystkie narożniki w łaźni mają łagodne łuki, ławka do łaźni także jest w łuku z wygodnym i szerokim oparciem i łagodnym podcięciem w części dolnej przy podłodze. Na pdłodze została położona mozaika antypoślizgowa Eazrii Perla Anti.

W łaźni obok dyszy parowej ze stali nierdzewnej zamontowany jest specjalny głośnik do łaźni parowej z silikonową mebraną, który podłaczony może być do zewnętrznego odtwarzacza muzycznego. W lokalu technicznym został zamontowany generator grzałkowy firmy Helo oraz pompa esencji zapachowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem materiałów do łaźni prowej to zaparaszamy do naszego sklepu ineternetowego www.steamshop.com.pl - pomożemy skompletować materiały do budowy oraz  całe wyposażenie do łaźni parowej.

Jesteśmy firmą z Olsztyna i budujemy sauny oraz łaźnie parowe  głównie na terenie Warmii i Mazur.

Info
Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Udostępnij
Tagged in

Ciekawostki o saunach

Poznaj nasz blog