';

Perłowa łaźnia parowa.

Wybór mozaiki do łaźni parowej jest najważniejszym wyborem w całej inwestycji. Od naszej decyzji zależy wygląd całego pomieszczenia. Zamiast wygodnego leżaka możemy wybrać prostą ławkę bez oparcia, możemy wybrać tańszy generator ale nie wolno nam zlekceważyć wyboru mozaiki do łaźni parowej. Mozaika jest tym elementem łaźni parowej, na który będziemy patrzeć podczas naszego z niej korzystania. Chyba nie byłoby dobrze gdyby za każdym razem wchodząc do łaźni parowej pojawiały się myśli: mozaikę to można było wybrać lepszą, może jednak trzeba było trochę dołożyć i wybrać ładniejszy wzór. Łaźnia parowa to miejsce naszego relaksu i wypoczynku więc takie myśli na pewno mu nie sprzyjają.

Wybór wzorów mozaiki szklanej jest bardzo bogaty i wybranie tej jednej jedynej nie jest łatwe. Z doświadczenia już wiem, że łatwiej jest zdecydować sie na jeden kolor niż próbować wybrać mozaiki z dwóch lub nawet trzech kolorach. Trzeba mieć naprawdę w sobie zmysł umiejętnego łączenia kolorów. W przeciwnym razie z naszych pojedynczo ulubionych kolorów zestawionych razem może nam wyjść tzw paczłork.

Do jakiegoś czasu byłem zwolennikiem wykonywania łaźni parowych w kolorze niebieskim, morskim lub zielonym. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy aby wyłożyć łaźnię parową mozaiką w kolorze bieli - zawsze uważałem, że biały kolor jest zbyt zimnym kolorem i raczej nadaje się do wyłożenia ścian sklepu mięsnego niż do łaźni parowej. Wykonując tę łaźnie parową miałem pewne obawy czy nie będize ona zbyt zimna niczym grota lodowa. Być może moje obawy spełniły by się gdyby to była czysta biel mozaiki szklanej. Jednak mozaika Ezarri Iris Perla nie jest czystą bielą - ma w sobie domieszkę innych kolorów, które wyrażnie uwidaczniają się pod wpływem padania światła. W zależnosci od tego z jakiego kąta na nią patrzymy widzimy różne kolory przebijające się połyskiem z dominującej bieli. Mogą na nią patrzeć dwie osoby i każda będzie widzieć inny kolor. Taki właśnie efekt - efekt perłowy posiada mozaika Ezarri Iris Perla.

Połącznie ścian i sufitu nie jest wykonane pod kątem prostym ale w łagodnym łuku. Para z generatora pary wydostaje się w sposób swobodny z komnika parowego. Pod siedziskiem ławki model 02 zostały zamontowane trzydiodiwe lampy ledowe.W suficie łaźni parowej został zamontowany zestaw kolorwego oświetlenia Ruben - zestw specjalnie przygotowany do zabudowy w łaźni parowej. W pomiesczeniu technicznym pracuje generator pary marki Pego o mocy 9 KW oraz profesjonalna pompa esencji zapachowych, która wtłacza esencję zapachową do układu pary podczas pracy generatora pary. Zamotowanie pompy esencji w tej realizacji nie było łatwe ponieważ generator pracuje poniżej pomiesczenia łaźni parowej. Złe podłączenie pompy może spowodować cofanie się esencji do zbiornika generatora a to z kolei zaburza jego pracę i może spowodować nawet jego trwałe uszkodzenie.

Info
Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Udostępnij
Tagged in

Ciekawostki o saunach

Poznaj nasz blog