';

Beczki wodne

Beczki wodne

Gorące kąpiele w beczkach wodnych przynoszą podobne korzyści jak wizyty w saunie. Beczki, dla których inspiracją stały się ruskie banie, zyskują dziś na popularności. Możemy cieszyć się przyjemnością takich kąpieli we własnym ogrodzie lub na tarasie, szczególnie zimą. Sesja w beczce wodnej głęboko relaksuje, reguluje ciśnienie oraz działa wzmacniająco na układ odpornościowy. Z tych samych terapeutycznych właściwości możemy korzystać też w wersji indoor. Ruska bania może być bowiem rodzajem sauny o wysokiej wilgotności powietrza. W czasie takich wizyt popularne są również eseje aromaterapii, do których często wykorzystuje się świeże zioła. Dla tych, którzy chcą przy okazji takiej wizyty wzmocnić krążenie, dobrym pomysłem będzie lekka pobudzająca chłosta witkami. Aby osiągnąć pełnię prozdrowotnych właściwości, po gorącej kąpieli w beczce lub wizycie w bali niezbędny jest zimy prysznic.

Beczki wodne, którymi chcemy się pochwalić

Sprawdź szczegóły, a zobaczysz jak dobrzy jesteśmy

Ciekawostki o saunach i łaźniach parowych

Poznaj nasz blog

Sauna w Burger King

Sauna w Burger King Czym kojarzy się restauracja Burger King. Oczywiście z jedzeniem, burgerów i frytek. A czy z sauną może się kojarzyć ? Teraz już może. Słynna już na

Aromaterapia w saunie

Aromaterapia w saunie. Aromaterapia w saunie to leczenie zapachem. Niby nic nowego, codziennie wykorzystywana przy wielu zabiegach leczniczych i relaksacyjnych. Warto o nim pamietać podczas kąpieli w saunie. Zastosowanie odpowiedniego

Sauna na statku wojennym.

Sauna tu ,sauna tam, sauna everywhere. Sauna musi być wszędzie i nie ma miejsca gdzie nie można by jej zbudować - tak myślą finowie. Finska kultura jest przepełniona rytuałem sauny. Nie ma ograniczeń i z sauny mozna korzystać wszędzie. Wspaniałym tego przykładem jest statek wojenny Vartiovene 55.

Pytania i odpowiedzi

Beczka wodna to przede wszystkim wspaniała forma spędzania wolnego czasu i relaksu: samemu, w gronie znajomych lub przyjaciół. Ciepła woda jak wiadomo ma kojący wpływ na organizm ludzki.A ponadto ma wpływ na zmniejszenie stresu i odpręża, pomaga w koncentracji i uwolnieniu endorfin, znanych jako podnośniki nastroju, które zmniejszają niepokój. Efektem po kąpielowym jest poprawa jakości snu: gorąca woda powoduje dekompresję stawów, poprawia krążenie i obniża ciśnienie krwi. Po kąpieli temperatura ciała stopniowo spada nadając ton spokojnemu stanowi przed snem, który prowadzi do snu idealnego.

Są trzy sposoby podgrzewania wody w beczce wodnej:

  • poprzez piec spalinowy drewnem
  • za pomocą grzałki elektrycznej
  • za pomocą piecyka gazowego podłączonego do butli gazowej

Najlepszym rozwiązaniem jeżeli tylko mamy dostęp do źródła prądu jest grzałka elektryczna. Grzałka taka jest zamontowana poza beczką w urządzeniu wyposażonym dodatkowo w filtr wodny. Urządzenie to wyposażone jest w programator, na którym możemy ustawić czas pracy oraz temperaturę wody.

Najważniejszym elementem każdej instalacji beczki wodnej jest podłoże na którym będzie stała. Ze względu duży ciężar beczki z wodą plus ciężar osób w niej przebywających (1500 – 2500kg) podłoże na którym ma stanąć musi być stabilne i nośne. Nie może to być trawnik, piasek ani „ goła ziemia” Beczka może stać np. na tarasie drewnianym, na kostce betonowej lub na płycie betonowej.

Skorzystaj z darmowej wyceny

  • Sprawdź nasze realizacje
  • Prześlij wymiary wraz z dodatkowymi informacjami
  • Skontaktujemy się z tobą i omówimy szczegółowo projekt
  • Prześlemy do Ciebie darmową wycenę