';

Łaźnia wygodna i przestronna.

Koncepcja od początku była jasna i czytelna. To ma być duża i wygodna łaźnia parowa. Rzeczywiście pomieszczenie przeznaczone na łąźnię parową było przestronne. Najlepszym rozwiązaniem do takiego pomieszczenia jest układ ławek "twarzą w twarz" z kominkiem parowym po środku.

Koniek parowy osłania wylot pary i montuje się go zamiast dyszy parowej. Wypływ pary jest łagodniejszy nie słychać szumu wylatującej pary, który jest spowodowany ograniczeniem wylotu pary za pomocą dyszy parowej. Kominek parowy jest droższym rozwiązaniem ale też i bezpieczniejszym. Dysza parowa wystaje bezpośrednio ze ściany, rozgrzewa się do wysokiej temperatury i można przypadkiem jej dotknąć i niestety spotkanie z nią nie należy do przyejmnych.

Czasmi łaźnia parowa jest tak mała, że nie ma możliwości zamntowania jeszcze w niej kominka i dysza parowa jest jedynym rozwiązaniem jakie można zastosować w łaźni parowej. Jeżeli tak jest to należy zamontować dyszę parową z osłoną, która ochroni nas przed przypadkowym dotykiem.

Do budowy tej łaźni inwestor wybrał mozaikę firmy Reviglas - seria MIX IRIS - wzór TAMESIS - jest to mozaika, w której część kostek jest w połysku dzięki czemu ściana w łaźni parowej pod wpływem światła lekko się mieni. W ławkach zostały zamontowane głósniki z membraną silikonową do pomieszczeń mokrych. Pod ławką i w suficie zamnotwane jest oświetlenie diodowe LED o onapięciu 12 V i odporności IP 68 czyli może pracować nawet pod wodą. Jeżli będziesz budować łażnię sam to pamiętaj, że w środku bezwzględnie nie można stosować napięcia 230V.

Info
Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Udostępnij
Tagged in

Ciekawostki o saunach

Poznaj nasz blog