x Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach przeglądarki.
Następny

Kamień - cichy zabójca generatora pary.
Zanim się nie pojawi nikt nie jest w pełni śwaidomy jego niszczycielskiego działania. Jest brdzo podstępny, niszczy powoli i nie zawsze jest widoczny.
Instalując generator pary mówimy i ostrzegamy przed nim ale chyba nikt na poważnie przynajmniej na początku nie przejmuje się tym.
Tak oczywiście trzeba czyścic zbiornik - wszyscy to rozumieją - ale nikt tego poźniej nie robi albo jeżeli robi to tylko pobieżnie, tak od niechcenie bo coś trzeba było co jakiś czas zrobić.
Taka sytuacja ma miejsce aż do czasu kiedy pojawi się pierwsza poważna awaria. Niestety generator pary to nie człowiek i nie zacznie kaszleć co by miało oznaczać, że zbliża się choroba czyli będzie awaria jeżeli nic nie zrobisz. W bezawaryjnej pracy generatora pary najważniejsza jest prewencja czyli zapobieganie przed powstawaniem kamienia, nadmiernym gromadzeniem się kamienia i regularne czyszczenie zbiornika  z osadów kamienia. 
Zanim wybierzesz geneartor pary zastanów się także jak będziesz go czyścił. Tak jak pisałem we wcześniejszym artykule najlepszym wyborem jest generator z rozbieralnym zbiornikiem, do którego możemy zajrzeć i z którego możemy wyjąć i wyczyścić grzałki bez ich uszkodzenia i możemy także wyczyścić sam zbiornik. Jeżeli wybierzesz inną opcję czyli generator z zamkniętym zbiornikiem to możesz zapomnieć o dokładnym wyczyszczeniu go z osadów kamienia czyli awarię masz jak w banku.
Poniżej są zdjęcia z mojej kolejnej naparawy serwisowej.
Tym razem było poważnie: przepalona grzałka, uszkodzony czujnik poziomu wody, uszkodzony czujnik temperatury.

Widać kamień na wyjściu pary z generatora pary.
kamień w generatorze pary

Poniżej zdjęcie rurki z wylotu zboirnika wody od generatora pary.
Ilość kamienia była tak duża, że nie było możliwości spusczenia wody ze zbiornika generatora pary.
kamień w zbiorniku generatora pary

Zdjęcie z wnętrza zbiornika generatora pary. Widać na nim nagromadzone złogi kamienia.
zbiornik generatora pary

Poniżej jest zdjęcie czujnika pozimu wody.
Kamień na czujnku powoduje, że sterownik generatora pary błędnie odczytuje ilość wody w zbiorniku.
Grzałki generatora pary nie pracują w pełnym zanużeniu i dochodzi do ich przepalenia.
czujnik poziomu wody generatora pary

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem dobrego generatora pary to zapraszamy do naszego sklepu ineternetowego www.steamshop.com.pl lub zadzwoń 604 113 541 doradzimy co wybrać.
Jeżeli jesteś zainteresowany serwisem generatora pary to zadzwoń 604 113 541


Galeria